2024. augusztus 13., kedd

OLIMPIAI ZÁRÓCEREMÓNIA: MAGYAR PÉTER, RED HOT CHILI PEPPERS, SNOOP DOGG, KAVINSKY

L1
Szerző: Vidékhy Pesti | Nemzethy Lipsi
2024.08.13.



NO törpapa NO transzi NO szakállas nő. Jött a Tom Cruise és leszállt közénk. Extra: breakdance bajnoknő.


Lásd még: 





ALEXA KIOFFOLTA MAGYAR PÉTERT

MI EZ AZ ORSZÁG?
Szerző: MI EZ AZ ORSZÁG?
2024.08.11.



Szentkirályi Alexandra nem hajlandó tárgyalni Magyar Péterrel. Kitalálod hogy miért? 

00:00 Napi támogató komment 
01:40 Indul a buli Pesten

ELON MUSK SZEREPET KÉRT DONALD TRUMP KAMPÁNYÁBAN, MAJD ARRA JUTOTTAK, ÁT KÉNE NEVEZNI AZ ATOMENERGIÁT

TELEX
Szerző: MOLNÁR ZOLTÁN
2024.08.13.



Kétórás, technikai malőrökkel tűzdelt beszélgetést tartott az X-re átnevezett volt Twitteren Donald Trump, a republikánusok elnökjelöltje, volt elnök, valamint Elon Musk milliárdos, az X, a SpaceX és a Tesla tulajdonosa. Mindez nemcsak a november elején esedékes, vészesen közelgő amerikai elnökválasztás miatt volt érdekes, hanem Musk pálfordulása okán is. A dél-afrikai születésű, de 2002 óta amerikai állampolgár Musk korábban progresszív gondolkodású, környezetvédő, saját állítása szerint a demokratákra szavazó ember volt, aki 2022 óta nagyot fordult:

most már hithű Trump-szavazó, aki a déli határért aggódik, elítéli a demokraták progresszivitását, sőt mint a beszélgetésből kiderült, a globális éghajlatváltozást sem tartja égető gondnak.

Köhögött a rendszer erősen, amikor New York-i idő szerint este 8-kor elkezdődött volna a két fél közti online beszélgetés, sokaknak nem töltött be, csak egy szürke négyszöget tudtak nézni, vagy hibaüzenetet kaptak – írta a CNN közvetítésében. Musk pedig előre közölte, streamingteszteket futtattak az X Space-én, 8 millió nézőre is alkalmazva azt. Később Musk közölte, túlterheléses, DDOS-támadás érte a rendszert. Végül 42 perc késéssel, és az X-vezér szerint kisebb nézőközönséggel, de el tudott startolni a beszélgetés.

Kamala Harris kampánycsapata egyből ráugrott a történtekre, Trump közösségi oldalán, a Truth Socialön újraposztolták Trump azon bejegyzését tavalyról, ami a floridai kormányzóval és korábbi elnökjelölt-aspiránssal, Ron DeSantisszal tervezett Musk-beszélgetésen élcelődött. Akkor Trump katasztrófának nevezte, hogy az akkor még Twitter nevű platformon technikai hibák tömkelege tette élvezhetetlenné az élő beszélgetést és DeSantis (végül januárban földbe állt) kampányának nyitányát.

A hétfő esti interjúban először a Trumpot ért július 13-i merényletkísérletről beszélgettek, amiről az elnökjelölt a szokásos csapongó stílusában azt mondta, „nem volt kellemes”, majd azt fejtegette, szürreálisnak mondható-e az élmény. „Rögtön tudtam, hogy ez egy golyó volt” – tette hozzá. Állította, az első kérdése a füle megsérülése után az volt, hogy „hány ember halt meg?”, mivel „masszív tömeg”, ezrek voltak jelen a butleri gyűlésen (ahova októberben vissza akar menni kampányolni).

Jatt, határ, gazdaság


Trump elővette demokrata ellenfelét, Kamala Harrist is, aki szerinte lenyúlta az adómentes borravaló ötletét tőle (amit Orbán Viktor kormányfő is igyekszik lenyúlni). Harris ezt Las Vegas-i kampánygyűlésén lengette be, de Trump már korábban ugyanitt megígérte az ingaállam rengeteg dolgozójának, akik a szolgáltató szektorban húzzák az igát. Trump szerint márpedig jelenleg az a helyzet, hogy a mostani demokrata kormányzat változatlanul megadóztatja a jattot, sőt 88 ezer adóellenőrt szabadított a pincérekre (a CNN szerint Trump egy 2021-es bejelentés alapján állítja ezt, miszerint az adóhatóság, az IRS kapott rá pénzt, hogy egy évtized alatt felvegyen mindenféle munkakörbe közel 87 ezer embert).

Szóba került a republikánusok forró kampánytémája, a mexikói határ biztonsága és a bevándorlás is. Musk elmondta, hogy nemrég a déli határra utazott, ahol olyan embereket látott, „akik nem néztek ki barátságosan”. Trump elővette egyik alaptalan mantráját, miszerint más országok mentálisan beteg embereket és bűnözőket küldenek be az Egyesült Államokba, ahol Kamala Harris mint „határcár” kapta meg a kérdés rendezését Joe Bidentől. Trump hozzátette, ha megválasztják, „az ország történetének legnagyobb deportálását hajtjuk végre”.

Ezután jött az, amit előzetesen sok elemző várt: Musk felajánlotta, hogy szerepet vállalna Trump kormányában.

Mindezt azzal vezette fel a milliárdos, hogy „azt hiszem, nagyszerű lenne, ha volna egy kormányzati hatékonysági bizottság, ami megvizsgálja ezeket a dolgokat, és biztosítja, hogy az adófizetők pénze, az adófizetők kemény munkával megkeresett pénze jó módon van elköltve”. Trump jelezte, imádná, ha Musk részt venne egy ilyen testületben, hisz a Tesla-vezér „nagy nyeső”, aki cégeinél is vissza tudta vágni a költéseket (arról nem ejtettek szót, hogy például az X-nél ez állások megszüntetését jelentette).

Nem mentek el a gazdaság helyzete és a 2022-ben negyvenéves csúcsra (9,1 százalékkal) felérő infláció mellett sem. Trump azt mondta, az emberek arról akarnak hallani, miért nem tudnak sok dolgot megvenni a sarki fűszeresnél, miért drágult minden, hogy „az infláció megölte őket”. A republikánus jelölt ezért Joe Biden kormányát tette felelőssé. A szakértők szerint az ellátási láncok akadozása, az üzemanyagárak és a kormányzati élénkítések is fűtötték az amerikai inflációt. Trump egyébként kötötte az ebet a karóhoz, mondván nem az elmúlt 48, hanem az elmúlt 100 év legszörnyűbb inflációjában van az ország...


Lásd még:



A KRITIKUS INFLÁCIÓ A KUDARCOS GAZDASÁGPOLITIKA TÜNETE

HÍRKLIKK
Szerző: NVZS
2024.08.12.


„A kritikus infláció csak tünet, egyértelműen gazdaságpolitikai problémákra vezethető vissza, de sajnos esély sincs arra, hogy ebben egyhamar változás következne be” – mondta a Hírklikknek Katona Tamás a most megjelent júliusi inflációs adat közzététele után. A Központi Statisztika Hivatal korábbi elnöke különösebben nem lepődött meg azon, hogy júliusban ismét meglódultak az árak: az infláció 4,1 százalékos volt, ezen belül az élelmiszerek ára 2,7, az üzemanyagoké 6, a szolgáltatásoké pedig 9,1 százalékkal nőttek tavaly júliushoz képest. Ami számára meglepő volt, az a havi infláció magas – 0,7 százalékos – szintje. A mostani adat fényében is tartja az éves 4,5-5 százalékos inflációs prognózisát, ugyanakkor szerinte nőttek a felfelé mutató kockázatok.

Sokakkal ellentétben Katona Tamás nem lepődött meg a júliusi inflációs adaton, ugyanis a maga részéről eleve az ütem lassú növekedésére számított. Ugyanakkor a Központi Statisztikai Hivatal által a héten közzétett júliusi inflációs gyorstájékoztatóban talált meglepetéseket is.

A jelentés szerint a fogyasztói árak 4,1 százalékkal nőttek 2023. júliusához képest...

KERESZT BICSKÉIG

REZEDA VILÁGA
Szerző: Rezeda
2024.08.13.


Húszmilliárd forintba kerül a Citadella felújítása, első megközelítésből két érdekességgel. Mészáros és Garancsi urak cégei végzik azt olyan szerződéssel, hogy a munkák alatt folyamatosan az inflációhoz igazítják a költségeket. Itt érdekes volna betekintést nyerhetni abba, a valós pénzromlást veszik-e figyelembe, vagy a KSH adatait, mert nem mindegy, és nem is ugyanaz a kettő. Egyáltalán. Sőt egészen más bír lenni.

Másfelől az inflációt vizsgálva szokták emlegetni mondjuk a nyugdíjas bevásárlókosarat, mint aminek a tartalma sokkal jobban drágul, mint a nagy átlagból kiszámolt általános adat, itt lehet, hogy Mészáros-Garancsi kosarat alkalmaznak, hogy ne járjon rosszul az emlegetett két úriember (irónia). Ugyanakkor teljesen mindegy, milyen szerződést kötnek, a csatorna nyitva a közpénznek, mert a vizes vb is permanensen drágult két évvel a véget érte után is.

Szóval az ilyesmik nem szoktak zavaró tényezők lenni, de a Citadellánál nem is ez a legérdekesebb, mert csak a lopás általános tendenciája folytatódik vele. Viszont egy kis cuki kurvaság, véletlen egybeesés, hogy a terveket viszont Taraczky Dániel irodája készítette. S ha ön nem ismerte ezt az urat, most már igen, főleg, ha elmeséljük róla, hogy a hatvanpusztai birtok tervei is tőle erednek, és itt olyan kerek lett a kör, hogy már nem lehet négyszögesíteni.

Már ennyi információ elég volna, hogy elégedetten csettintsünk, nincsen semmi baj, a NER zavartalanul üzemel a maga jól bejáratott módján. Hogy aztán az országgal mi van amúgy, az nem igazán érdekli a fiúkat, mert itt, a Citadellánál is megtalálták a leglényeget, hogy kereszt kell a kezében amúgy pálmaágat tartó szobor talapzatára. Indoklásul ismét az európai kultúrkörre meg a keresztény államiságra hivatkoznak. Mintha államvallás volna nálunk.

Valamikor, még a NER előtt szekularizált volt Magyarország, ami akkor változott vissza, illetve vett száznyolcvan fokos fordulatot a középkor felé, amikor Orbán a duci kis ujjain kiszámolta, hány szavazatot hoz neki a konyhára, ha már nem parancsolja térdre, imára a lenézett keresztényeket, hanem nekilát hitet óbégatni, meg azt, hogy ember, most jövök a templomból. Jó, ha nyugtázzuk, minden ezért történik, és nem egyébért.

Az is teljesen bizonyos, ha a felmérések azt mutatnák, az lenne hasznos a hatalom szempontjából, hogy Orbán háncsszoknyában, orrát egy csonttal átfűzve táncoljon a tűz körül, akkor azt tenné, és akkor ugyanúgy röhögnénk rajta, mint voltaképp most is. Itt a helyzet azonban egy kicsit nyomorultabb, mert náluk a pénz meg a stukker, és azt csinálnak, amit csak akarnak, és most épp keresztekkel akarják teletoszni az egész országot...