2024. június 6., csütörtök

D-DAY – 80 ÉVE SZÁLLTAK PARTRA A SZÖVETSÉGESEK NORMANDIÁBAN

HÍRKLIKK
Szerző: NAGY MARIANN
2024.06.06.



Több mint 20 államfő – köztük Joe Biden amerikai és Emmanuel Macron francia elnök, valamint III. Károly brit király részvételével nagyszabású ünnepségeken emlékeznek meg a nyugati szövetségesek normandiai partraszállásának 80. évfordulójáról. 1944 június 6-án, brit, amerikai, kanadai és francia csapatok, összesen 156 000 ember szállt partra Franciaország nyugati partján és megtámadták a náci megszállók által leküzdhetetlennek vélt Atlanti Falat. Több mint 
7 000 hajó és kétéltű jármű szállította őket, 11 000 harckocsit tettek partra.

A D-Day a világ eddigi legnagyobb szabású katonai, haditengerészeti és légi hadművelete volt, vele kezdődött a nácik által megszállt Észak-Nyugat-Európa felszabadítása. Egy hónap híján még egy évig tartott Európában a második világháború, amelynek egyébként lehetett volna frontja a Balkánon is, esetleg megmentve Magyarországot a szovjetektől. Churchill brit kormányfő javaslata azonban régen lekerült a napirendről. Az invázió napját egyébként eredetileg június 5-re tűzték ki, mivel a meteorológia arra számított, hogy viszonylag nyugodt lesz a tenger, alacsony a vízszint és telihold segíti az átkelést. Az időjárás változása miatt azonban halasztani kellett.

Miután a német hadsereg 1941 júniusában megtámadta a Szovjetuniót, Sztálin már akkor sürgette Hitler utáni új, nyugati szövetségeseit, hogy nyissanak második frontot Nyugat-Európában. 1942-ben Moszkva és Washington közös nyilatkozatban erősítette meg: egyetértenek, hogy sürgető feladat annak megnyitása Európában. Churchill brit kormányfő azonban meggyőzte Roosevelt amerikai elnököt: halasszák el az inváziót, miután a szövetségeseknek még amerikai segítséggel sincs megfelelő erejük. Miután Észak-Afrikában legyőzték a németeket, 1943 júliusában partra szálltak Szicíliában, majd fokozatosan elfoglalták Olaszországot. Az 1943 novemberi teheráni konferencián Roosevelt és Churchill megígérte Sztálinnak, hogy 1944 májusában megnyitják a régóta halogatott második frontot...

BRÜSSZEL ÉS A HÁBORÚS PSZICHÓZIS

MESSZIRŐL JÖTT EMBER PODCAST 
/ SZABAD EURÓPA
Szerző: VOVESZ TIBOR
2024.06.06.


Nem csak a Fidesz riogat világháborúval Ukrajna kapcsán, más európai pártok is beszélnek erről a választási kampányukban. Brüsszel mégsem harcra, hanem békekonferenciára készül, csak ezt a magyar kormányfő nem szokta emlegetni. Esélylatolgatás és 7. cikkely a voksolás előtti utolsó podcastban.



Öt gondolat a podcastból:

(1) Brüsszelig nem hallatszik el a magyar kormányfő állítása, hogy a belga főváros és az EU döntéshozói „háborús pszichózisban” élnek. Akihez mégis eljut, az betudja a választásokat megelőző kampány egyik túlzó állításának. Bár a háború és béke kérdését ennyire feketén-fehéren lefestő kampány csak Magyarországon dübörög, de más tagállamokban is vannak olyan politikai erők, amelyek a háborús fenyegetéssel igyekeznek felhívni magukra a figyelmet.

(2) Erős túlzás azt állítani, hogy bármely vezető politikai erő az EP-ben vagy az Európai Bizottságban háborúpárti lenne. Tény, hogy akárhányszor tettek engedményt az orosz elnöknek, mindig visszaélt vele. Így most sem a háború pártján áll az EU, hanem azt vallja, hogy az vezetne a helyzet eszkalálásához, ha engednének az agresszornak.

(3) Aki kívülállóként békemegállapodást sürget, az Ukrajna szuverenitását kérdőjelezi meg, és elveszi az orosz támadás alatt álló országtól, hogy maga dönthessen a saját sorsáról. Nem igaz, hogy az EU ne törekedne a békére: ebben a hónapban például békekonferenciát szerveznek Svájcban, az erről szóló tanácsi határozatot a magyar kormányfő is elfogadta. Ha fegyverekkel nem is, de hibrid módszerekkel már háborúban áll Oroszország és a Nyugat: elég egyebek mellett a magyar külügyminisztériumot és más uniós intézményeket célzó kibertámadásokra, az álhírek terjesztésére, a választások befolyásolására tett orosz kísérletekre gondolni.

(4) Az elemzői vélemények megegyeznek abban, hogy a hétvégén zajló EP-választások után nem fog felborulni az Európai Parlament erősorrendje, de az arányokban lehet változás, várható egy jobbra tolódás, a néppárt–szociáldemokraták–centristák jelentette tömbnek többször kell majd engedményeket tennie a szélsőségesebb politikai csoportoknak akár a jobb-, akár a baloldalon. Nem szabad túlértékelni az EP szerepét: a hatalommegosztás elve szerint meghatározó marad az Európai Tanács, annak összetétele pedig nem változik jelentősen június után. A Mi Hazánk emlegette új szélsőjobboldali pártcsoport összeállása valószínűtlen, mert ahhoz hét országból minimum 23 képviselőnek kellene frakciót alakítania. Erre egyelőre kevés az esély, még az AfD néppárti kizárása után is.

(5) A Magyarországgal szemben zajló, 7. cikk szerinti eljárás felgyorsítása inkább a saját választóinak szóló üzenet, semmint valós fenyegetés legutóbb az osztrák, előtte pedig a belga külügyminiszter részéről. Arról nem is beszélve, hogy Belgiumnak – most záruló soros elnökségi időszakában – lett volna lehetősége rá, hogy lépéseket tegyen ez ügyben.

Ez a Messziről jött ember, a Szabad Európa podcastsorozata a magyar kormány és az Európai Unió, a közösség intézményeinek ügyeiről. Célunk, hogy ne csak az EU erőközpontjaiból hazatérő magyar politikusok beszámolóiból ismerhessük meg a fejleményeket, döntéseket és viszonyokat, hanem objektív és független képet alkothassunk állandó brüsszeli tudósítónk, Gyévai Zoltán segítségével.


ITT HALLGATHATÓ MEG, ITT OLVASHATÓ

MAGYAR PÉTER ELLOPTA A SHOW-T A SZUVERENITÁSVÉDELEMTŐL - A KLUBRÁDIÓ NEMZETKÖZI LAPSZEMLÉJKE

KLUBRÁDIÓ / VILÁGTÜKÖR
Szerző: CSERNYÁNSZKY JUSIT
2024.06.06.


A kampány sokkal dominánsabb eleme lett volna a "szuverenitásvédelem", ha nem jönnek a botrányok és Magyar Péter – vélik a szakértők. Júliusban indul a letelepedési kötvény 2.0, az Európai Bizottság nyitna a magyar álláspont tisztázására a Horizont program ügyében, Szijjártó Péter Szentpétervárra megy. Nemzetközi lapszemle.

Vannak olyan kárpátaljai magyar állampolgárok, akik az ukrán hadseregben harcolnak és meghalnak – mondta Orbán Viktor az Il Giornale című olasz lapnak adott interjújában, hozzátéve, mi vagyunk az egyetlen európai uniós tagország, amely életeket veszt ebben a háborúban. Ezt a gondolatot tömegével idézték orosz és ukrán portálok is. Válaszúthoz érkeztünk, el kell dönteni, hogy izoláljuk a konfliktust és megpróbáljuk diplomáciai úton rendezni vagy még mélyebben beleássuk magunkat – emelte ki a hosszú milánói interjúból az URA – az uráli központi hírügynökség, idézve még, hogy a magyar miniszterelnök szerint az EU stratégiája még "taktikailag is sikertelen", meg kell határozni Európa érdekeit és tűzszünetet követelni. Az orosz hírügynökség ennek a gondolatnak az eredeti felvezetését – miszerint a háborút Oroszország kezdte, efelől nincs semmilyen kétség – nem idézi.

Július 1-től indul az új "aranyvízum" program Magyarországon – hívja fel a figyelmet a Schengen News. Ez az a program, amit a magyar sajtó letelepedési kötvény 2.0-ként is emleget, a fő különbség, hogy a 10 évre szerezhető tartózkodási engedélyért cserébe ezúttal  állampapír vásárlása helyett elsősorban ingatlanbefektetést vár az állam a külföldiektől. Három opcióval lehet részt venni a programban: legalább 250 ezer euró értékben kell befektetni egy ingatlanalapba, ingatlan vásárlás esetén legalább 500 ezer eurót kell elkölteni vagy legalább 1 millió eurós adományt kell felajánlani egy felsőoktatási intézménynek – foglalja össze a szakportál. Ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor a befektető magával hozhatja az egész családját, akár a nagyszülőket is. Óriási előnye, hogy vízum nélkül utazhatnak az uniós országokban. Spanyolországban és Portugáliában is van a magyarhoz hasonló, kedvezményes program, de ott épp megszüntették az ingatlanbefektetési lehetőségeket. A Schengen News megemlíti, hogy az Európai Bizottság a tagországok hasonló programjait vizsgáló elemzése szerint az eredeti 2013 és 2017 között futó letelepedési kötvény programmal az ügynökségeken keresztül 1,4 milliárd eurós bevétel keletkezett – arra a portál nem tér ki, hogy Magyarországon egyedülálló módon ennek nagy része nem az államkasszába folyt be, hanem a közvetítőknél maradt –, felidézi viszont, Magyarország arra hivatkozva vezette ki a programot, hogy az nem hozott hasznot a gazdaságnak. 

Az önkormányzati és EP-választások lesznek a szuverenitásvédelmi törvény és a felállított hivatal tesztjei – írja Prágából keltezett angolnyelvű cikkében a Szabad Európa. A szerző az elmúlt 10 év tendenciája alapján megállapítja, a magyarok többségénél bejöttek Orbán populista igehirdetései, mert szükségük volt a stabilitásra és a kiszámíthatóságra, amit ő ezekkel a szólamokkal garantált. Azonban most a kegyelmi ügy, a korrupt ügyészség és az oroszok heckertámadása miatti botrány felkavarta az állóvizet, ráadásul lehetőséget adott egy új szereplő, a Fidesz belső világából érkező Magyar Péter politikai térképre kerülésére.

Kim Lane Scheppele, az amerikai Princeton egyetem professzora szerint a szuverenitásvédelmi hivatal felállítása azt a célt szolgálta, hogy Orbánt ne érhesse csúnya meglepetés a választásokon. Egyetért ezzel Zgut Edit, a Lengyel Tudományos Akadémia adjunktusa is. Viszont mégsem jött be a számítása a "szuverenitásvédelemmel" a baloldal pénzügyi ellehetetlenítésében, pontosabban a téma nem dominálja úgy a választási kampányt, mint ahogy azt eredetileg tervezte a Fidesz – az őt ért politikai turbulenciák, az egymást érő skandalumok miatt. Nagy sikerének dacára egyébként Magyar Péter hűti a kedélyeket, mondván, hogy a mostani választás csak prelűd lesz a 2026-os választásokhoz. Ezt erősítette meg Hegedűs Dániel is a German Marshall Fundtól, aki szerint nem ingatja meg a rendszer stabilitását, csak átalakítja az ellenzéki oldalt. S abban minden elemző egyetért, hogy a kormány jobboldali alternatíváját jelenti Magyar Péter.

Hajlandóságot mutat az Európai Bizottság tudományos ügyekkel foglalkozó igazgatósága tisztázni a magyar álláspontot a Horizont programról – írja a Science and Business brüsszeli székhelyű nemzetközi portál. A magyar Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal szerint téves információk terjednek még mindig arról a 31 egyetemről illetve intézetről, amelyek korábban részt vettek a Horizont és Erasmus+ programokban, s továbbra is kettős mércét emlegetnek. Azonban a bizottsági szóvivő szerint a jogállami normasértések illetve az egyetemi irányítás kiszervezése politikusok kezébe – még mindig akadálya a 2022-ben felfüggesztett program újraindításának. Mindenesetre a magyar kormány az együttműködések újraélesztéséhez tavaly csaknem 13 millió eurót, most viszont már 86 milliót biztosított.

Az orosz központi hírügynökség, az ITAR-TASZSZ is megerősítette, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter mától Szentpéterváron a Nemzetközi Gazdasági Fórumon (SPIEF) lesz. Sőt megtudtuk azt is, hogy találkozni fog a Roszatom menedzsementjével.

ITT HALLGATHATÓ MEG, ITT OLVASHATÓ

ÉRDEKES EREDMÉNYRE SZÁMÍT TÓTH ZOLTÁN A VASÁRNAPI VÁLASZTÁSON

H|RKLIKK
Szerző: NVZS
2024.06.06.


„Aki nem tud minden szavazókörben szavazószámlálót delegálni, az ne akarjon kormányozni, pontosabban, akarhat persze, de ez a kormányzóképesség alapjainak a hiányát mutatja” – mondta Tóth Zoltán a pártok által delegált szavazatszámlálók száma kapcsán. A Fidesz egymaga 59 százalékát adja a pártok által delegáltaknak. Mögötte jócskán elmarad a Tisza Párt és a DK-MSZP-Párbeszéd összefogás. A választási szakértő azonban nem von le messzemenő következtetéseket ebből a várható eredményre. Úgy látja, hogy a Fidesz 11 mandátumhoz jut az Európai Parlamentben. A második helyen szerinte nem feltétlenül a Tisza végez, a DK-MSZP-P-nek is van rá esélye, ebben az esetben Magyar Péteré lesz a harmadik legerősebb erő.


Ahogy a Hírklikk is beszámolt róla, a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint a jelöltek és a jelölőszervezetek összesen 21 173 megbízottat jelentettek be a szavazatszámláló bizottságokba, ezen belül az európai parlamenti választáson induló pártok 15 689-et. Meglehetősen szomorú képet fest azonban ennek a megoszlása. Ahogy ugyanis az alábbi diagramm mutatja, majdnem kétharmados fölénnyel nyerte ezt a „versenyt” a regnáló Fidesz-KDNP. A hagyományos ellenzéki pártok/formációk igencsak alulteljesítettek, közülük a DK-MSZP-Párbeszéd közösen csak 1303 delegáltat volt képes lejegyeztetni. Magyar Péter hívei aktívabbnak bizonyultak, 1871-en vállalták ezt a társadalmi munkát...

HAZUDTAK, LETAGADTÁK, DE NEM IS ÉRDEKLI ŐKET – ÍGY REAGÁLT A FIDESZ AZ OROSZ HEKKERTÁMADÁSRA

TELEX
Szerző: TELEX.HU
2024.06.06.



2022-ben a Direkt36 nyilvánosságra hozta, hogy orosz állami hekkerek feltörték a magyar külügyminisztérium hálózatát. Azonban a kormánypárt politikusai akkor letagadták a kibertámadást és balliberális kampányhazugságnak minősítették. Azóta viszont újabb dokumentum került elő, ami bizonyítja, hogy Szíjjártó Péterék pontosan tudták, hogy a támadás megtörtént. Ebben a videóban összefoglaljuk és elmagyarázzuk a botrány történetét a kibertámadástól, annak letagadásán át a hazugság kiderüléséig.

MIRE ESÉLY MAGYAR PÉTER? - KELE JÁNOS, KÖZGAZDÁSZ ÉS CSILLAG ISTVÁN, JOGÁSZ VITÁJA / F.P. 97.

FRIDERIKUSZ PODCAST
Szerző: FRIDERIKUSZ SÁNDOR
2024.06.06.



Magyar Péter szinte a semmiből jött, pontosabban a NER-es árnyékvilágból, de három és fél hónap alatt milliónyi embert állított maga mellé. Persze, ahogy halad előre térben és időben, vele szemben egyre több a kritika is. Miközben ezrek, tízezrek lelkesednek már attól is, ha kezet foghatnak vagy szelfizhetnek vele, publicisták és politikusok számos kétségüket fogalmazzák meg, Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke például a neki írott nyílt levelében így leleplezte le: "Te egy tőről metszett fideszes politikus vagy, frissebb, mint Orbán Viktor, de minden bizonnyal tehetségtelenebb. Eldőlt, hogy mentalitásod, gondolkodásod, véleményed a Fidesz világához köt, bár igaz, magadat jobban szereted, mint őket." Mindezt azután, hogy Magyar a telex.hu-nak adott interjúban Orbán Viktorra vonatkoztatva azt javasolta: "Jelöljük őt az Európai Tanács élére!"

Valójában az a kérdés, hogy mire esély Magyar Péter? A sok ezzel foglalkozó elemzés közül mi kiválasztottunk kettőt - Csillag Istvánét, aki az Élet és Irodalomban közzétett publicisztikájában Magyar Péter jelentősége mellett érvelt és Kele Jánosét, aki a 24.hu oldalán inkább a Magyarral kapcsolatos kétségeinek adott hangot -, hogy üljenek le egymással a Friderikusz Podcast stúdiójában és egyeztessék eltérő álláspontjukat Magyar Péterrel kapcsolatosan. Ezt láthatják ebben a másfél órában, amit két-három nappal az európai parlamenti és az önkormányzati választások előtt teszünk ki felületeinkre.

MIK KÉSZÜLNEK?🎵(OFFICIAL LYRIC VIDEO)

DAVE VILÁGA
Szerző: Dave + AI
2024.06.06.



Mik készülnek? 
(Dal a békemeneten történt katasztrófáról)

MEGVAN RÁ AZ ESÉLY, HOGY KELLEMETLEN EREDMÉNYT FOG KAPNI A FIDESZ | TÓKA GÁBOR A KLUBRÁDIÓBAN

KLUBRÁDIÓ/ REGGELI SZEMÉLY
Műsorvezetők: SELMECI JÁNOS, HERSKOVITS ESZTER
2024.06.06.



A Reggeli személy 2024 június 6-i adásában Herskovits eszter és Selmeci János vendége Tóka Gábor, politológus , a Vox Populi blog szerzője volt.

ELVENNÉK AZ EMBEREKTŐL A PILIS LEGSZEBB TAVÁT, DE EBBŐL HÁBORÚ LESZ

VÁLASZ ONLINE
Szerző: ZSUPPÁN ANDRÁS
2024.06.06.


Minden egy közigazgatási határon múlik: a pilisszántóiak tópartja közigazgatási szempontból Csobánkához tartozik, ahonnan ide még út sem vezet. A távoli Csobánka önkormányzata egy luxuskabinokat építő cégnek passzolná át a védett, festői zöldterületet, amelyet legalább felerészben le is kerítenének az emberek elől. Felháborító történet a Pilisből, aminek azonban még nincs vége: a helyi civilek ellenállást hirdetnek. A Válasz Online megvizsgálta a jogi hátteret és arra jutott: akár meg is menekülhet a tó.


Önkormányzati választások lesznek vasárnap, és ilyenkor a nyilvánosság a nagy kérdésekre koncentrál: a főpolgármester-választásra, a megyei jogú városok vezetőire. Csakhogy a több mint háromezer választás döntő többsége olyan „kis” ügyekről szól, mint amilyenről most lesz szó. Arról például, hogy kié egy tópart, amelyet az emberek évtizedek óta szabadon használnak, ahol sétálnak, kirándulnak, horgásznak, vagy nyaralókat vettek a közelében. Egy tópart, amely számukra a szépséget és a feltöltődést jelenti, egy vállalkozónak viszont fejlesztési területet, amelyből pénzt lehet csinálni, akár több száz ember életminőségét rombolva. És mit jelent egy önkormányzatnak? A vasárnapi választás legnagyobb tétje az lenne, hogy az ország minél több települését olyanok vezessék, akiknek egyértelmű: a feladatuk nem a természetrombolás kiszolgálása, hanem az emberek érdekeinek védelme.

A Határ-réti-tó esetében azonban a helyzet kissé bonyolultabb. A történelem szeszélye folytán a tavat használó emberek Pilisszántón vannak, a tópart viszont közigazgatásilag három településhez tartozik: a csücske Pilisszántóhoz, legjobban megközelíthető, parkosított északi oldala Csobánkához, déli része pedig Pilisvörösvárhoz. Az említett északi oldal tulajdonjogilag is Csobánkáé, bár ennek az elmúlt évtizedekben semmi jelentősége nem volt. A tó melletti, Pilisszántóhoz tartozó Plácskó üdülőtelep lakói és nyaralótulajdonosai közül valószínűleg sokan nem is tudták, hogy nap mint nap egy közigazgatási határon lépnek át, amikor kisétálnak szeretett tavuk partjára. Most azonban, amikor Csobánka önkormányzata döntött a telek hasznosításáról,

ez a több száz éves közigazgatási határ azt jelenti, hogy alig van beleszólásuk abba, mi történik a közvetlen környezetükkel.

A Határ-réti-tó a Pilis egyik legcsodálatosabb helye. A hegyek alatt fekvő, zölddel körülölelt tó festőien szép és végtelen nyugalmat, békét áraszt. Legszebb oldala pont az északi, ami olyan, akár egy történelmi angolpark: ligetesen ültetett facsoportok, tisztások, padok, csillogó víztükör kacsákkal. Olyan pontja ez a világnak, ahol látszólag minden rendben van. A táji szépség fogalmát nehéz definiálni, de mindenki azonnal látja, ha találkozik vele. A főváros körüli agglomerációban ráadásul egyre kevesebb hely van, ahol még megtapasztalható, és a természet nem csak néhány utakkal, lakóparkokkal, logisztikai bázisokkal körülvett kockában vegetál...

LITKAI GERGELY: HA ORBÁN VIKTOR LEVÁG EGY LOVAT, AZT MONDJÁK, ŐSI MAGYAR HAGYOMÁNY – KULTÚRTÁJ

KULTÚRTÁJ
Szerző: MAGYAR HANG
2024.06.05.



Úgy akarunk nagyot váltani, hogy nagyon kicsi legyen a különbség: akarok egy Ferrarit, de ugyanúgy kelljen vezetni, mint egy Suzukit – mondta Litkai Gergely a Kultúrtáj című műsorunkban a Magyar Péter-jelenségről. – A Fidesz alternatívája múltkor egy kiábrándult fideszes, azelőtt egy csalódott fideszes volt. Ha így megy tovább, nagyon sok különféle egykori fideszes fogja összemérni az erejét. Kicsit olyan ez, mint a Hazafias Népfront és az MSZMP soha nem lankadó küzdelme.

MAGYAR PÉTER KÉRDEZZ - FELELEK DISCORDON. TALPRA, MAGYAROK!

DISCORD
Szerző: MAGYAR PÉTER HIVATALOS
2024.06.05.



Magyar Péter Kérdezz - Felelek Discordon. Talpra, Magyarok!

REKORDBEVÉTEL, MILLIÁRDOS OSZTALÉKOK – ÍGY TELJESÍTETTEK ORBÁNÉK ÉS TIBORCZ ISTVÁN LEGFONTOSABB CÉGEI TAVALY

TELEX
Szerző: BÁNÁTI ANNA
2024.06.06.


„Férjemmel önálló családunk van, saját lábunkon állunk, saját erőnkből boldogulunk, saját életünket éljük.” Idén lesz tíz éve, hogy Orbán Ráhel egy Facebook-posztban üzent „az apját támadóknak”, miután a Demokratikus Koalíció vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményezett Orbán Viktorral szemben lánya svájci tandíja miatt. Az évekkel később is gyakran idézett posztban Orbán Ráhel arról írt, édesapja azt tanította neki, hogy sose azt kérdezze, mit tesz érte a hazája, hanem hogy ő mit tehet a hazájáért. „Ebből a meggyőződésemből a nemtelen támadások sem billentenek ki.”

Rég elmúltak azok az idők, amikor Orbán Ráhelnek Facebook-posztokban kellett az önállóságát bizonygatnia. Sőt, míg apja megtakarítása a nulla és a 14 millió forint között mozgott az elmúlt években (legutóbbi vagyonnyilatkozata alapján 10 millió forintja volt a feleségével közös bankszámlán), addig sorra kerültek férje nevére a milliárdokat hozó cégek. Ezzel a családi üzleti dinamika is megváltozott: korábban az Orbán Viktor apjához, Orbán Győzőhöz tartozó bányák növelték a családi vagyont, az igazán nagy pénzeket viszont mára leginkább Tiborcz István befektetései hozzák.

A cégcsoport kiépítésével párhuzamosan Orbán Ráhel és Tiborcz István egyre tudatosabban figyelnek az üzleti imidzs kialakítására, és ma már a Facebook-posztoknál kifinomultabb módszerekkel igyekeznek megmutatni, hogy ők független, tehetséges, önjáró vállalkozók. Orbán Ráhel esetében az aktív Linkedin-profilja mellett jó eszköznek számítanak ehhez a leginkább a kormányközeli médiumoknak adott, interjúknak beállított beszélgetések, de szerepelt már a Brandfestival nevű márkakommunikációs konferencián, és tartott előadást a BDPST gyakornoki programjáról a Budapesti Corvinus Egyetemen is, eredetileg zárthelyi vizsgára készülő hallgatóknak.

Ugyanez áll férjére is: Tiborcz István tavaly interjút adott az Octogon építészeti magazinnak, ami nem a tartalma miatt lett emlékezetes, hanem mert utólag kiderült, hogy fizetett PR-anyag volt, csak nem jelölték, később pedig az Indexen beszélt többek között arról, hogy már azelőtt is voltak szabad szemmel jól látható sikerei, hogy a feleségét megismerte volna.

Az üzleti arculatot erősíti az is, hogy Tiborcz egyre szerteágazóbb csoportot alakít ki, az ingatlanpiac mellett érdekeltté vált többek között a pénzügyi és bankszektorban, a logisztikában, a biztosítási piacon és a szépségiparban is – ha hozzávesszük a listához a miniszterelnök apjának bányaipari érdekeltségeit, már-már Mészáros Lőrincével vetekszik az Orbán család nevén lévő cégbirodalom kiterjedtsége. Ebben a cikkben végigvesszük, melyek az Orbán Ráhel, Tiborcz István és Orbán Győző nevén lévő legfontosabb cégek, és mit hoztak a hazának (és tulajdonosaiknak) 2023-ban...

„ANNAK A JELENTÉSÉT, HOGY STRÓMAN, A NYOMOZÓNŐ MONDTA EL NEKEM”

444.HU /VIDEÓ
Szerző: 444.HU
2024.06.05.



Milliárdos birodalmat épített közpénzből a fideszes Nagy Sas rokona, aztán hirtelen minden összeomlott. 

A fideszes országgyűlési képviselő, Tasó László nyilvánosan határolódott el körzetében cégeket felfuttató rokonától. Közben a választókörzetének fontos városát egy másik rokona irányította. NAV-vizsgálat, kitálaló stróman, bajba került önkormányzatok a Nyírségben. 


A STRÓMAN BESZÉLNI KEZD - A 444 NAPINDÍTÓ HÍRLEVELE

444.HU
Szerző: URFI PÉTER
2024.06.06.


Tasó unokatesója és Tiborczék álommelója. A 8 polgármesterjelölt városa és Magyar Péter két arca. Nemzetközivé lesz a magyar szélsőjobb. Napindító.

Jó reggelt! Megint úgy jártunk, hogy ha csak a legerősebb nagyobb anyagainkat rakjuk össze tegnapról, már azzal megtelik a hírlevél, úgyhogy vágjunk is bele!


A Tasó unokatesó


Rögtön ezzel az igazán nagy dobással kezdünk. A fideszes országgyűlési képviselő, Tasó László nyilvánosan határolódott el körzetében cégeket felfuttató rokonától. Közben a választókörzetének fontos városát egy másik rokona irányította. NAV-vizsgálat, kitálaló stróman, bajba került önkormányzatok a Nyírségben.


És van hozzá egy olyan videó, amilyet nem sokat láttunk itthon. Arccal és névvel mesélte el egy önkormányzati hivatalból átcsábított irodista, Bodnár Fanni, hogyan húzták be, aztán hagyták magára 300 milliós tartozással. A céget, amit a nevére írattak, valójában a fideszes erős ember unokaöccse irányította.

Mennyi az annyi?

A Medián a 444 megbízásából mérte fel az elmúlt hónapok megítélését, olyan kérdéseket, amelyekről sok szó esik, és nem árt, ha vannak hozzá számaink. Felelős-e Orbán a kegyelmi ügyért? Hogyan kezelte a Fidesz a botrányt? Mennyire ártott az neki? Milyen hatása lesz Magyar Péternek?

Apropó, Magyar Péter!

„Lépésről lépésre” és „árad a Tisza”. A két jelmondat közötti ellentét rámutat a Magyar Péter-jelenség anomáliáira: a szisztematikus munka általi lebontás és az áradásszerű elsöprés ígérete egészen különböző dolgok. Most úgy tűnik, hogy elegen akarják. De mi történik azután, hogy pozíciókhoz jut? Diószegi-Horváth Nóra sokszempontú véleménycikke.

A szokásosnál is nagyobb

Eszement nagy, hm, biznisz a Garancsi–Tiborcz-féle 600 milliárdos állami irodaházprojekt. A piacon szokásos négyzetméterárnál jóval drágábban vásárolja meg az állam a Dürer–Zugló–BudaPart kombót. Közben lenullázza a NER-közeli építők kockázatát, ráadásul jó helyen lévő, megürülő belvárosi ingatlanokat tud piacra dobni a költözés után. Cikkünk megjelenése után nem sokkal az is kiderült, hogy még ennél is többet próbált legombolni a kormányról Garancsi és Tiborcz cége.Orbán török barátjáé lesz a Zsinagóga melletti Dohány utca 10.

Gombócból is sok

Egerben 8 polgármesterjelölt indul a választáson. A várost vezető ellenzéki koalíció már 2020-ban szétesett, majd másfél évvel később a helyi Fidesz is darabokra szakadt. A viszonyok annyira kaotikusak, hogy az önkormányzati választásnak nincs egyértelmű esélyese.Kendőzetlenül beszélnek az egri választókerületek átrajzolásáról helyi fideszesek Egerben

AfD und Mi Hazánk


Toroczkai Pesten tárgyalt a nácirelativizáló AfD-vezérrel egy új európai pártcsaládról, és azt mondta, nem történész, hogy tudja, bűnösek-e az SS-tagok. Az oroszbarát szélsőjobb erősödésében a titkosszolgálati gyanú szerint egy Kreml által irányított hálózat is érdekelt.

Nagy dobás

Minden idők legdrágább és talán legvitatottabb magyar stadionját húzta fel a kormány 2023-ra azért, hogy atlétikai vb-t rendezhessen Budapest. Kilenc hónapot kellett várni, hogy kiderüljön, mennyi bevétel jött össze jegyekből a budapesti atlétikai világbajnokságon. Köszönőviszonyban sincsenek a bevételek a kiadásokkal.