Szerző: BÁNÁTI ANNA
2024.12.19.
A mostani tulajdonosok az előzőekhez hasonlóan újra megígérték, hogy újjászületik a szebb napokat is látott épület. A korábbi tulajdonosok képviselői az eladásról azt nyilatkozták, a Tőzsdepalota szerintük jó kezekbe, „egy nagyra becsült magyar befektetőhöz” került. „Biztosak vagyunk benne, hogy a Gránit Alapkezelő a lehető legteljesebb mértékben megtervezi és fejleszti ezt a valóban rendkívüli épületet.”
A tranzakcióval kapcsolatban kerestük a Gránit Alapkezelőt, ami kérdéseinkre azt írta, évek óta figyelemmel kísérték a Tőzsdepalota sorsát, mert „hatalmas üzleti potenciált lát a befektetői számára abban, hogy új életet leheljen a történelmi épületbe”. Az alapkezelő és az eladók 2023-ban vették fel a kapcsolatot. A következő a tervezési és előkészítési szakasz, mint írják, „ennek első és legfontosabb lépése az egykori Tőzsdepalota üzletileg leginkább fenntartható, új funkciójának meghatározása lesz”. Azaz azt, hogy milyen funkciót kap az épület, állításuk szerint még nem tudják, ezután készülnek majd el a részletes tervek és a felújítási munkák ütemezése. „Azt gondoljuk, hogy az évek óta üresen álló épület újjászületése és fenntartható funkcióval való megtöltése a teljes belváros számára pozitív hatással bír majd, nemcsak építészeti, hanem gazdasági és turisztikai szempontból is”, tették még hozzá.
A vételár nem publikus, de Mester Nándor közgazdász, ingatlanpiaci szakértő az Mfor.hu-ra írt vendégcikkében azt írja, forrásai szerint a vételár legalább 50 millió euró (20,5 milliárd forint) lehetett. A szakértő szerint az újjáélesztés legalább 150 millió euróba (körülbelül 61 milliárd forintba) kerülhet az új tulajdonosoknak attól függően, hogy mi lesz az új funkciója...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.