Szerző: TÓTH GERGELY
2024.11.29.
amely alapján az állam mellett az egyetem fejlődéséhez többlettámogatást biztosítani tudó, tőkeerős, az egyetem gazdasági, piaci kapcsolatait erősítő, hazai vállalat vagy vállalatok is fenntartói szerepet és felelősséget vállalhatnak.
Ezzel Hassan lényegében megerősítette a Telex november közepén publikált értesülését, miszerint a BME akár már 2025-re kikerülhet az állami fenntartású intézmények egyre szűkülő köréből, de az EU alapítványi fenntartásba kiszervezett felsőoktatási intézményekkel szembeni retorziói miatt inkább céges fenntartáson alapuló struktúrában...
...A kormány a modellváltás jogszabályi lehetőségét október végén, egy salátatörvénybe rejtett törvénymódosítással teremtette meg: úgy változtatta meg a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvényt, hogy ezentúl egy egyetem fenntartója bármilyen cégnek átadhatja a fenntartói jogokat.
Értesüléseink szerint a kormány azzal is kecsegtette a BME vezetését, hogy majdnem háromszor annyi pénzből gazdálkodhatna 2025-ben, ha az évet már magánegyetemként kezdi el. Állami fenntartású intézményként jövőre 19 milliárd forintból gazdálkodhatna, miközben ha áprilistól lenne fenntartóváltás, 35-37 milliárd, ha már januártól, akkor több mint 50 milliárd forint lehetne az egyetem költségvetése.
Lásd még:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.