Szerző: NAGY BÁLINT
2024.02.06.
Az utóbbi időben két fontos kérdésről is látványos vita alakult ki Ferencvárosban: a kerületnek jelenleg nincs 2024-re elfogadott költségvetése; az egyik legfontosabb felújítási projekt pedig hosszú hónapokat, sőt akár egy évet is csúszhat. A Baranyi Krisztinát elvben támogató képviselők egy része drágálta az Ecseri felújítását, a költségvetésben pedig pontatlanságokat találtak. Az, hogy az idei büdzsét továbbra sem sikerült elfogadni, már érezhető problémát is okoz: a ferencvárosi bölcsődei, óvodai és szociális dolgozók egyelőre nem jutnak hozzá a fizetésükhöz járó önkormányzati bérpótlékhoz.
Az Ecseri út metrómegálló felszínének felújítása körül már decemberben is hangos vita volt a helyi képviselő-testületben. A polgármester már ekkor jelezte, hogy a térrel kapcsolatban folyton érkeznek a panaszok, amit bár próbálnak orvosolni, valós megoldást csak a felújítás jelenthet. A beruházás a tervezés után akkor startolhatott volna, ha megemelik a költségkeretét, de az MSZP–DK-szövetség képviselői mellett, Jancsó Andrea momentumos képviselő is túlzott drágulásról beszélt. Végül januárban a képviselők másodjára is leszavazták az emelést, hiába sürgette a beruházás elindítását Baranyi oldalán Karácsony Gergely főpolgármester is.
Megkerestük a Baranyi Krisztinát és a kerület képviselőit is. Ferencváros polgármestere azt írta, hogy az évtizedek óta felújításra váró terület terepmunkáit már januárban elkezdhették volna. Felidézte, hogy a képviselők részt vettek az előkészítési folyamat egészében, szerinte a becsléshez képest magasabb költségek kockázatával ők is tisztában voltak. „Túl- és alulbecslések az önkormányzatok beruházásaiban mindenhol – így nálunk is – előfordultak már” – írta. Baranyi szerint hiába állítják a képviselők, nem a költségek emelkedése áll az elutasítás háttérében, hanem politikai és hatalmi megfontolások.
„A közelgő választásokat is figyelembe véve nem lehet másra gondolni, mint hogy szeretnének megbuktatni”
– írta válaszában. Az Ecseri úti beruházásnak most nincs is elfogadott verziója, a jelenlegi helyzet szerint az egész előkészítési munkafolyamatot a nulláról kellene kezdeni. Baranyi szerint ezzel legalább egy, de inkább két évvel később kezdődhet meg a kivitelezés. A vitatott pénzügyekről közölte, hogy a tervezői költségbecslés 1 milliárd 337 millió forint lett. Mivel ez meghaladta az előirányzott fedezetet, ezért a közbeszerzési eljárás úgy indult el, hogy a műszakilag leválasztható elemeket (pavilonok, útépítés) opciósként szerepeltették az ajánlatkéréskor...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.