Szerző: BRÜCKNER GERGELY
2022.07.14.
Kemény figyelmeztetést kapott Magyarország az Egyesült Államoktól, amely egyoldalúan felmondja a két ország között 1979-ben megkötött, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt. A szokatlan lépés hátterében több kérdés húzódik meg. Magyarország miért nem kooperál jobban a nemzetközi adóegyezményekben? Miért ellenezzük a globális minimumadót, az adóparadicsomok felszámolását, miközben ezek miatt tavaly 1,6 milliárd dollárt veszített Magyarország? Jól járunk ezzel a különutasságunkkal, és ha ez átgondolt stratégián alapul, akkor mit érhetünk el?
Az Egyesült Államok július 8-án értesítette Magyarországot arról, hogy egyoldalúan felmondja a két ország között 1979-ben megkötött, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt. A sajtóban az is körbement, hogy Amerika ezzel akar nyomást gyakorolni Magyarországra, mert hazánk nem támogatja a Biden-adminisztrációnak oly fontos globális minimumadó európai uniós bevezetését.
A bonyolult hír végigszaladt a sajtón, de talán nem egyértelmű, hogy
• mi ennek a tétje;
• milyen egy kettős adóztatást elkerülő egyezmény;
• mi az a globális minimumadó.
Valójában egy összetett, de fantasztikusan izgalmas sztori van a háttérben, ami talán „túlzott szerzői marketingfogásnak” mondható egy nemzetközi adóegyezményekkel foglalkozó cikk elején, de remélem, a következő sorokban bizonyítunk.
Sok jogszabály, közlemény (KKM, Deloitte) és dokumentum mellett cikkünk megírásában Czoboly Gergely, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda ügyvédje és Deák Dániel, a Corvinus egyetemi tanára volt a segítségünkre...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.