Szerző: FAZEKAS LÁZÁR BENJÁMIN
2020.10.13.
Ezzel szemben azt állítják, az oktatás a tanév kezdete óta az oktatók és a hallgatók részvételével zajlik, az aktivitások (és más okok) miatt elmaradt órák pótlásáról a szoksásos rendben gondoskodnak.
A „tanköztársaság” eszméje nem ellentétes mintatantervünkkel és oktatási hagyományainkkal.
Alaptalan vádaskodásnak nevezik azt is, hogy az Egyetem közössége nem próbálna minden lehetséges eszközt igénybe venni a modellváltás elhibázott folyamata miatt létrejött krízishelyzet megoldására.
„A krízishelyzetért az Innovációs és Technológiai Minisztériumot, az alapítvány élére kinevezett Kuratóriumot és a Színház- és Filmművészetért Alapítvány által október 1-én kinevezett új vezetést egyaránt felelősnek tartjuk."
Az SZFE új vezetése, mely a béke követének tartja magát, a valódi, érdemi megoldási javaslatok helyett egyrészt a nyilvánosságon keresztül ultimátumokat küld, másrészt az egyetem belső levelezésén keresztül megfélemlítésre és a közösség megosztására törekvő tiltásokkal és súlyos fenyegetésekkel kommunikál.
"Ezzel hatalmas kárt okoznak munkánkban és kizárólag rontanak a helyzeten.”
Megjegyzik, annak ellenére, hogy az egyetemfoglalás a hallgatói közösség jelentős részének akaratából, a tiltakozásuk érvényesítésére jött létre, az elmúlt 43(!) napban senki, akit megszólítottak, nem állt szóba velük.
Az oktatók szerint az új fenntartó és a kinevezett vezetés törvénysértő módon bojkottálja a tárgyalásokat a sztrájkbizottsággal az egyetemi autonómia elvesztéséből fakadó súlyos munkavállalói jogsérelmek orvoslásáról...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.