2020. május 3., vasárnap

ANGELA MERKEL ÉS EURÓPA CSÚCSVEZETŐI A PORTFOLIO HASÁBJAIN KÉRIK A MAGYAROK SEGÍTSÉGÉT A KORONAVÍRUS ELLEN

PORTFOLIO
Szerző: Portfolio
2020.05.03.


A koronavírus elleni küzdelem jegyében globális adományozói videókonferenciára kerül sor hétfőn, május 4-én, amelynek házigazdája Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke lesz. Ennek apropóján ő, illetve Giuseppe Conte, Olaszország miniszterelnöke, Emmanuel Macron, Franciaország elnöke, Angela Merkel, Németország szövetségi kancellárja, Erna Solberg, Norvégia miniszterelnöke, illetve Charles Michel, az Európai Tanács elnöke exkluzív felvezető cikket írt a Portfolio-nak. Az esemény hétfőn délután 15-17 óra között élőben követhető lesz az Európai Bizottság weboldalán itt, a programról rövid tájékoztató itt érhető el. Az esemény célja, hogy legalább 7,5 milliárd eurót össze tudjanak gyűjteni.

A globális kezdeményezésben lényegében mindenki részt vehet: kormányok, cégek, pénzügyi és civil szervezetek, alapítványok közvetlenül is tudnak anyagi felajánlásokat tenni itt, a magánszemélyek pedig egyrészt figyelemfelhívással, másrészt a partnerszervezeteknek való pénzküldéssel tudnak segíteni. „A pénz azt szolgálja, hogy a lehető leggyorsabban olyan diagnosztikai eszközöket, kezeléseket és vakcinákat fejlesszünk ki és alkalmazzunk a lehető legtöbb ember esetében, amelyek segítségével legyőzhetjük a világjárványt” - fogalmaznak a vezetők az alább változtatás nélkül közölt felvezető cikkben.

„A szerencse csak az arra felkészült szellemnek kedvez.” Ez volt Louis Pasteur, a valaha élt egyik legnagyobb tudós mottója. Az ő lángelméjének köszönhető számos védőoltás és úttörő felfedezés, melyek több millió ember életét mentették meg a 19. századtól napjainkig.

Ahogy akkor, a világ most is egy olyan vírussal küzd, amely végigsöpör az országokon és kontinenseken, behatol az otthonainkba, és összetöri a szívünket.

Ez a vírus a világ minden szegletébe szenvedést és pusztulást hozott.


Elzár minket szeretteink érintésétől, megakadályozza, hogy örömteli időtöltéseinknek hódoljunk, és megfoszt attól, hogy gyönyörködhessünk a felkeresni vágyott helyek látványában.

Ez az áldozat, valamint az egészségügyben és az ápolás-gondozás terén dolgozó szakemberek hősies erőfeszítései segítettek abban, hogy a világ számos részén sikerült megfékezni a járvány továbbterjedését. Míg egyesek már óvatosan kimerészkednek a bezártságból, mások még mindig karanténban vannak, és mindennapi életüket társadalmi és gazdasági téren is súlyos korlátozások között élik. A következmények különösen drámaiak lehetnek az afrikai kontinensen és a fejlődő országokban.

Az azonban közös bennünk, hogy egyikünk sem igazán tud nagy biztonsággal előre tervezni, egyikünk sem látja előre, mit hoz a jövő a világjárvány alakulását illetően.

EZ AZT JELENTI, HOGY MINDNYÁJAN ÉRDEKELTEK VAGYUNK A KÖZÖS FELLÉPÉSBEN.

Egyikünk sem immunis a vírussal szemben, és egyikünk sem képes egyedül úrrá lenni a világjárványon. Valójában mindaddig nem leszünk ténylegesen biztonságban, amíg nem lesz közülünk mindenki biztonságban – minden faluban, városban, régióban és országban szerte a világon. A mai világban, ahol minden mindennel összefügg, a globális egészségügyi rendszer csak annyira erős, amennyire a leggyengébb része az. Ahhoz, hogy megvédjük magunkat, meg kell védenünk egymást.

Ez egyedülálló kihívás, mellyel a világ egészének kell megbirkóznia. Ezért életbevágó, hogy a legesélyesebb pozícióból induljunk harcba. Ez pedig azt jelenti, hogy a világ legélesebb és legfelkészültebb elméit állítjuk hadrendbe, hogy kifejlesszük azokat az oltóanyagokat, kezelési eljárásokat és gyógymódokat, amelyekre szükségünk van ahhoz, hogy ismét egészség uralkodjon a világban. Ennek során meg kell erősítenünk egészségügyi rendszereinket, hogy a fejlesztések mindenki számára hozzáférhetőek legyenek, különös tekintettel Afrikára...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.