2020. április 27., hétfő

A VÁLSÁG ANATÓMIÁJA 5. – KORONAVÍRUS, GAZDASÁGI VÁLSÁG ÉS ORBÁN VIKTOR

MÉRCE
Szerző: BÜTTL FERENC
2020.04.27.


Amikor elkezdtem a cikksorozatot a koronavírus-járvány kapcsán kibontakozott (kirobbant) gazdasági válság természetéről, a magyar kormány és a Magyar Nemzeti Bank mozgásteréről (költségvetési és monetáris politika) és arról, hogy szerintem hogyan s miként kellene a gazdasági válságot kezelni, akkor azt gondoltam, hogy pár nap múlva, amikor majd ismertté válik, hogy a kormány és a jegybank hogyan akarja kezelni a kibontakozó válságot, majd megírom a sorozat ötödik részét, amelyben értékelni fogom a hazai válságkezelést.

Ez a cikk A válság anatómiája sorozat ötödik része. Az első részben Büttl Ferenc a kibontakozó válság okait és természetét írta le, a második rész a magyarországi válságkezelés kormányzati eszköztárával foglalkozik, a harmadik a Magyar Nemzeti Bank lehetőségeivel, a negyedik rész pedig válságkezelési javaslatokat fogalmaz meg. A cikkek a részek nevére kattintva elérhetők.
A cikksorozat utolsó részének megírása óta eltelt pár nap, ismertté váltak a kormány válságkezelő lépései és a jegybank válságkezelése egyaránt. Sokan megírták már kritikájukat – a pártok kötelező reakcióin túl –, amely kritikák közül én Pogátsa Zoltán írását, Zsiday Viktor helyzetelemzését és a „15 közgazdász” nyilatkozatát emelném ki (elnézést kérve mindenkitől, aki kimaradt). Napok óta gondolkodom, hogy ideje lenne nekem is megírnom saját elemzésem, de eddig nem tudtam hozzákezdeni, nem jött az ihlet. Mondhatnám azt is, hogy azért „nem volt kedvem” az elemzéshez, mert az igazából felesleges...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.