2020. január 27., hétfő

AZ EGYÜTTMŰKÖDÉS LÁTSZATA – BIZTOS VERESÉG, 2022-BEN IS

HÍRKLIKK
Szerző: NÉMETH PÉTER
2020.01.27.


A formállogika szerint, ha valahol az országban, akkor Győrben mindenképpen nyernie kellett volna az ellenzéknek. A Borkai-ügy olyan mértékben hozta lehetetlen helyzetbe a város vezetését, hogy annak évekre helyben és hosszú távon országosan is, súlyos következményekkel kellett volna járnia. Városi vezetésről írtam, és nem Borkai szex-orgiájáról, ez ugyanis a volt olimpiai bajnok súlyos félrelépése volt, így ha csak ezzel szembesülnek a választók, akkor ennek az egy személynek az eltávolítása a közéletből – amely a győri szavazók feladata lett volna – elegendő a helyzet megoldásához. Itt azonban nem Borkai meztelen hátsófele jelentette az igaz skandalumot, hanem az ennek kapcsán feltáruló korrupciós üzelmek és az a korrupciós háló, ami Győrben leplezetlenül mutatta meg magát, és irányította rá a figyelmet a Fidesz működési modelljére.

Az ellenzék azonban már október 13-án sem tudta megszerezni a polgármesteri címet, de ami még figyelmeztetőbb: a közgyűlési többséget sem. A választás kétharmados fölényt, és ha nem is fölényes, de mégis Borkai-győzelmet hozott. Vagyis azt bizonyította, hogy az emberek többségét nem különösebben érdekelte, mi zajlik évek óta a szűkebb és tágabb környezetükben. A többség túllépett a szex-botrányon és a nyilvánvaló törvénytelen gazdagodásokon is. Érdemes feltenni a kérdést: Győrben az emberek kevésbé látnak tisztán, mint mondjuk Budapesten, vagy Pécsett, Tatabányán, Miskolcon, és a többi városban, ahol az ellenzék véget vetett a Fidesz-uralomnak? Lehetséges volna, hogy a fővárostól 160 kilométerre, Nyugatra, más polgárok élnek, olyanok, akik számára a fentebb említett bűnök indifferensek, és elfogadják a romlott közéletet, ha amúgy békén hagyják őket, és viszonylag elfogadhatóan élnek? A győri embereket nem zavarja, ha becsapják őket, ha az ország vezetése – cserében – barátságot közvetít feléjük?

Nem gondolhatjuk, hogy így lenne. Nem hihetjük, hogy győri emberek szemet hunynak a korrupció felett. Ha pedig nem hihetjük, akkor kell lennie más magyarázatnak arra is, hogy negyed évvel később, miért szavaznak még többen a kormánypárti jelöltre, és miért adnak kevesebb voksot az ellenzékire. Már csak azért is, mert bár a korrupció részleteiről nem sok derült ki ez alatt a három hónap alatt, de annyi feltétlenül, hogy Borkai nem magányos hős. Rákosfalvy ügyvéd úr nem pusztán önmagát és a polgármesterét hozta helyzetbe; gyarapodott sok más politikus és vállalkozó is, nem éppen a törvényeknek megfelelően. Ráadásul néhány nappal a megismételt szavazás előtt, az is kiderült, hogy a Fidesz vezérkara már egy évvel korábban tudott szinte mindenről. Azt már csak én teszem hozzá, hogy az üzleti cselszövésekről is. Sőt, a Fidesz jelöltjének interjújából azt is megtudhatták a szavazók, hogy Dézsi Csaba Andrást azzal küldte harcba Orbán Viktor, hogy nyerje meg a választást, és csináljon rendet, amelyet többek között azzal vállalt el a jelölt, hogy lezárja a Borkai-korszakot és a homályos gazdasági ügyleteket...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.