HÍRKLIKK
Szerző: LOVÁSZ PÉTER
2019.08.22.
...A felsőoktatás jelen pocsék állapota miatt aggódó újságíróként a felügyeleti változás nyomán a következő kérdéseket tennénk fel írásban és nyilvánosan a kormány tájékoztatási regulája szerint:
- Várható-e a felsőoktatási intézmények autonómiájának visszaállítása, vagy éppen a jelenleginél is szorosabb felügyelet alá kerülnek?
- Várható-e, hogy a főiskolák és egyetemek saját döntésük alapján választhatják ki, mely ismereteket oktatnak intézetükben, vagy az ITM dönt majd a tantárgyak és a tanrend dolgában? (Lesz-e például kötelező napi testnevelési foglalkozás, mint az általános iskolákban?)
- Várható-e a felsőoktatási intézmények költségvetési támogatásának számottevő növelése? Ki és milyen szempontok alapján dönt majd az összegekről, a pénz elosztásáról?
- Várható-e más egyetemeken is a Corvinus szervezeti-irányítási modelljének bevezetése?
- Várható-e a felsőoktatásban az állam által támogatott tanulmányi helyek jelentős növelése - vagy éppen a csökkentése?
- Várható-e a felsőoktatásban dolgozó tanárok fizetésének érdemleges emelése?
- Terveznek-e a diákhitel jelenlegi rendszerében a hallgatók javára szóló változtatásokat?
- Vajon kapott-e a Magyar Rektori Konferencia legalább 50 percet a kormány-előterjesztés véleményezésére?
- Remélhető-e a hallgatói önkormányzatok támogatásának és a diákok életét befolyásoló hatáskörének bővítése? Pl. létesítenek-e új kollégiumokat? adnak-e támogatást a hallgatóknak kollégiumi elhelyezésre, albérletre?
- Végezetül, lenne szíves Palkovics miniszter úr a közvéleménynek megmagyarázni, vajon mi az ördögöt ígér ez a mondat? „az innováció lehetőségeinek birtokában Magyarország versenyképessége jelentősen növekszik a felsőoktatás ITM-be kerülésével.“ A puszta szervezeti, felügyeleti változás miképpen növeli Magyarország versenyképességét?
A miniszter úr szíves válaszait reménykedve várom a Hírklikk szerkesztőségében.
ITT OLVASHATÓ
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.