Szerző: 168 Óra
2018.08.17.
A moratórium alatt is zajlott az árverezés, április 30. után belehúztak a végrehajtók.
2018 második negyedévében, azaz a kilakoltatási moratórium április 30-i felfüggesztése óta különböző okokból
összesen 1355 kilakoltatásra került sor Magyarországon
– derült ki abból a válaszból, amelyet Oláh Lajos, a DK parlamenti képviselőjének írásbeli kérdésére adott az Igazságügyi Minisztérium.
Ez naponta 12 kilakoltatást jelent a május 1.óta eltelt időszakban.
A tárca a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar kimutatása alapján negyedévente készít kimutatást az ingatlanok kilakoltatása, illetve birtokbaadása kapcsán. Emlékeztettek, hogy a kilakoltatási moratórium meghosszabbításának eredményeképpen kilakoltatásokra 2017. november 15. napjától 2018. április 30. napjáig nem kerülhetett sor.
Így a tavalyi év utolsó negyedétől a közelmúltig értékesített ingatlanok kerültek birtokbaadásra az elmúlt mintegy három hónapban. Vagyis miközben tartott a moratórium, a devizahitellel, közműtartozással vagy más tartozással terhelt ingatlanok egy részét elárverezték. Viszont nem minden kilakoltatás emiatt zajlott le.
A bírósági végrehajtói kar adatai alapján
- - kielégítési végrehajtási eljárás során 810,
- - lakásügyben hozott határozat végrehajtása esetében 310,
- - önkényesen elfoglalt lakás kiürítése esetében 81,
- - bírósági végrehajtáson kívüli értékesítést követően 4,
- - a Nemzeti Eszközkezelő kérelmére elrendelt eljárás során pedig 130 kilakoltatás zajlott le.
A minisztérium válaszában felhívta rá a figyelmet, hogy a végrehajtást kérőket, az árverési vevőket és a végrehajtókat bejelentési kötelezettség terheli a jegyzők felé. Az ingatlan fekvése szerinti jegyző értesítésének célja, hogy a lakóingatlannal rendelkező adós és családja csak akkor kerülhessen kilakoltatásra az ingatlanából, ha a jegyző a rendelkezésére álló keretek között megpróbált gondoskodni az adós és családja lakhatásának biztosításáról.
Mint a 168 Óra beszámolt róla, az utóbbi időben egyre több kilakoltatás zajlott le botrányos körülmények között. Éppen erről a kérdéskörről is szólt volna az Országgyűlés pénteki, rendkívüli ülése, a kormánypártok képviselői azonban - nyaralásra és elvi indokokra hivatkozva - távol maradtak tőle.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.