Szerző: KERNER ZSOLT
2018.06.21.
A kétharmaddal kormányzó Fidesz-KDNP pártszövetség a héten viszonylag sok dolgot csinált. Ezek közül vegyük tényleg csak a legfontosabbakat:
- Elfogadtak egy embertelen törvényjavaslatot, mely a menekültek világnapján tiltotta be, hogy akár csak ellenőrizhesse bárki a jogsértéseket, amelyeket a határ körüli zónában kiszolgáltatott emberekkel szemben elkövetnek.
- Betiltották a politikusok házai körül a tüntetéseket.
- Alkotmányban tiltották be a hajléktalanságot.
- Kiszervezték a nekik kényes bírósági ügyeket egy saját bírósági rendszerbe.
Elkezdték felszámolni a Magyar Tudományos Akadémia függetlenségét.
Közben az ellenzék is kifejezetten aktív volt. Nézzük, ők mivel foglalták el magukat a héten:
Közben az ellenzék is kifejezetten aktív volt. Nézzük, ők mivel foglalták el magukat a héten:
- A Jobbik, mint a legnagyobb ellenzéki párt, megszavazta a Stop Sorost és az Alkotmánymódosítást is. Egyetértenek ugyanis az iránnyal, de szerintük nem lett elég jól megszövegezve a törvény.
- Az MSZP majdnem kilakoltatott egy végtagok nélküli kisfiút Pesterzsébeten, de szerencsére valaki megírta az ügyet, ezért nem tette.
- A zuglói MSZP viszont elutasított egy olyan hajléktalanokat segítő programot, ami semmibe sem került volna Zuglónak. Ugyanez a zuglói MSZP korábban még a lehetőséget is el akarta venni Karácsony Gergelytől, hogy Tarlós István előtt tiltakozzon a hajléktalanság betiltása ellen.
- Az LMP nem nyomott gombot az alkotmánymódosítás szavazásánál, de fegyelmit adott Hadházy Ákosnak, a párt ellentmondásos volt társelnökének, aki a legtöbb korrupciós ügy felderítésében vett részt. A fegyelmi azért járt, mert Hadházy együttműködött a visszalépéseknél.
Azoknál a visszalépéseknél, melyekkel el lehetett volna venni a Fidesztől a kétharmadot, ha egyetlen ember, a listáról biztosan bejutó Ungár Péter visszalép. Emellett az LMP petíciót indított a Red Bull Air Race betiltásáért.
A Momentum örökbe fogadott egy szurikátát és szervezett egy tüntetést az MTA elé, amire eddig 570 ember jelentkezett.
- Összesen öt képviselő volt hajlandó nemmel szavazni az alkotmánymódosításra.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.