Szerző: M. Emil
2018.04.22.
Előkerülnek a topok, a miniszoknya, a sort,itt az idő, megállíthatatlanul jön a nyár! Nem csoda, ha csábító tud lenni egy tölcsér, vagy kehely fagyi. Ám nem mindegy, hogy mit és hol nyalunk el!
Színezék, stabilizáló adalék, vagy tej és gyümi?
Mihályi László cukrászmester mesélt a Dining Guide-nak a hűsítő édesség készítésének sötét oldaláról:
“…..már előállítottak olyan tojást, ami nem látott tyúkot soha. Sajnos a fagylaltokban – és mennyi minden másban is – megtalálható gyümölcsökkel, a csokoládéval, tejszínnel, tejjel, fűszerekkel is ugyanez a helyzet…”
A cukrászmester elmondta, hogy sajnos nincsenek olyan jelek, amelyekről egyértelműen el lehetne dönteni már kóstolás előtt, hogy egy fagylalt fel van-e turbózva kemikáliákkal, vagy sem, de néhány dologra érdemes figyelni:
1. A fura színek (mondjuk a hupikék) arra utalhatnak, hogy tele van nem természetes anyaggal a fagyi.
2. A fura nevek (például esti álom) alkalmasak lehetnek arra, hogy át se gondoljuk, hogy mit eszünk. Ha mondjuk valaki a legjobb francia csokoládét használja a fagylaltjához, akkor miért nem ezt írja ki?
3. Túl nagy választék, túlságosan csicsás megjelenés, túl olcsón. A külső megjelenés sokszor a belső tartalom hiányát hivatott elrejteni, a túl olcsó ár pedig egészen egyértelműen mutathatja, hogy nem költenek el megfelelő mennyiségű pénzt alapanyagra.
Hiába túl klassz, lehet hamisítvány
A fagyik vizsgálatán túl azonban magát a fagyizót is érdemes górcső alá venni, mielőtt kérnénk egy gombóc fagylaltot...
Hiába túl klassz, lehet hamisítvány
A fagyik vizsgálatán túl azonban magát a fagyizót is érdemes górcső alá venni, mielőtt kérnénk egy gombóc fagylaltot...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.