Szerző: TÓTH BALÁZS
2017.11.04.
A mostaninál jóval nagyobb fizetésre, egészséges életre és boldog párkapcsolatra, családi életre vágynak a magyarok a Policy Solutions és a Friedrich-Ebert-Stiftung felmérése szerint, amely feltárta a generációk közt tátongó hatalmas szakadékot, a pártok szavazói közti eltéréseket, és hogy kitől várjuk a segítséget álmaink megvalósításához.
40 év fölött lemondunk az álmainkról
A közel száz oldalas kutatási összefoglaló (pdf) sokféleképpen megközelíti az álmodozás témáját, és nagy általánosságban azt lehet elmondani a magyar társadalomról, hogy a harmadának most is vannak álmai a jövővel kapcsolatban, egynegyedünk már lemondott az álmairól, míg újabb bő egyharmadnak soha nem is voltak álmai. Sokkal több nő mond le az álmodozásról, mint amennyi férfi.
Bár a magyarokat sokszor nevezik pesszimistának, ez csak a lakosság harmadáról mondható el, a társadalom fele bízik az álmok megvalósításában. Persze az sem mindegy, hogy mit teszünk meg ennek érdekében.
Csak minden negyedik magyar készít tervet a célok eléréséhez
A fiatalok körében sokan - összességében minden negyedik magyar - a család és a barátok segítségére számít. Egyharmad viszont azt várja, hogy a sült galamb a szájába repüljön: vagy a csodában bíznak, vagy imádkoznak az álmok megvalósulásáért.
Erős Kádár-nosztalgia is jellemzi a magyar társadalmat, 42 százalék szerint ez volt Magyarország álomkorszaka, ám leginkább a 40 fölöttiek közt népszerű a rendszerváltás előtti időszak. A fiatalok, 30 év alattiak nem tudnák megmondani, hogy mikor volt jó Magyarországon, és a Policy Solutions szerint ezt a múlttal és jelennel való elégedetlenséget alátámasztja a kivándorlási hajlandóság.
Minden ötödik fiatal álmodik külföldre költözésről
Az ötvenes éveikben járók közül szeretnének a legtöbben saját vállalkozást vagy civil szervezetet, és a hatvan éven felüliek közt vannak a legtöbben, akik a hazáért dolgoznának...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.