CIVILHETES BLOG
Szerző: Lőrinc Csaba / civilhetes.net
2017.07.22.
Furcsa dolog történt a minap a Budapesti Közlekedési Központ háza táján. Történt ugyanis, hogy egy fiatalember az elektronikus bérletvásárlás egy súlyos hibájára kívánta felhívni a figyelmet.
Úgy látszik azonban az etikus hacker kifejezés nem csupán a magyar közösségnek, de a T Systems-nek sem ismerős kifejezés. Így, ahelyett, hogy hálásak lennének a biztonsági falukon tátongó rés felfedéséért, feljelentést tettek egy olyan ember ellen, akinek jó eséllyel nem állt szándékában visszaélni felfedezésével.
„A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda információs rendszer, vagy adat megsértése vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított nyomozást”, így a 24.hu cikke. Amivel csak két gond van. Ha valóban megtörtént a behatolás a rendszerbe, értelmetlen a nyomozás, hiszen ki az az ökör, aki ezt nyilvánosságra is hozza éppen a sértett felé?
Ha pedig megtörtént a behatolás, úgy okafogyott a nyomozás, mert a hacker jelezte ezt és azt is kijelentette, hogy nem áll szándékában visszaélni a megszerzett bérlettel.
Ha pedig – mint arra a megtett feljelentést alapozzák – történt ilyen, jelen esetben az ő feladatuk bizonyítani ezt. Ennek hiányában rágalmazással vádolhatók.
Van még egy kevésbé valószínű, de cseppet sem elképzelhetetlen eset is. Mely esetben a méltánytalan eljárásban részesített fiatal mondhatja azt is, hogy az egész csak egy jól megtervezett blöff volt, vagyis nem történt behatolás a rendszerbe, úgy pedig ismételten a BKK-nak kéne bizonyítani ennek ellenkezőjét...
Jellemző az elkerülhetetlen innovációt is zsigerből gyűlölő országokban, hogy ha valaki egy hibára hívja fel a figyelmet, azt bizonyítani tudja, inkább elhallgattatják mintsem belátva saját érdeküket köszönetet mondjanak a bejelentőnek...
ITT OLVASHATÓ
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.