Szerző: DIÓSZEGIHORVÁTHNÓRA
2017.06.27.
Nem, Parragh László nem bír leállni. Úgy tűnik, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke eltökélte, hogy háborút indít a gimnáziumok ellen, nem törődve bele a szakképzési rendszer kudarcába, és nem törődve azzal, hogy mekkora felelőtlenség az, amit csinál.
Alig néhány nappal ezelőtt Parragh még azon kesergett, hogy a polgármesterek nem mernek gimnáziumokat bezárni. Mivel látszólag terméketlen talajba vetette magjait, most másik irányból próbálkozik.
„Ma a szülők meg vannak győződve róla, hogy ha a gyereknek van egy érettségije, minden ajtó nyitva áll előtte. Ez rossz beidegződés" – jelentette ki.
Parragh szerint, aki egyébként 2017 óta a Nemzeti Versenyképességi Tanács tagja, „számtalan olyan szakgimnáziumot találni, ahol a diákok elhelyezkedési esélyei magasabbak, mint a 2,5-3-as átlagú gimnáziumok tanulóinak. Emiatt fontosnak tartanám, hogy legyen felvételi a gimnáziumban. Mert ha valaki valamire nem képes, nem szabad odaengedni.”
Na most akkor vegyük ezt sorra: tehát az Iparkamara elnöke szerint „nem szabad odaengedni”, meg „rossz beidegződés”.
Hogy a szakgimnáziumokból magasabbak-e az elhelyezkedés esélyei, az legalábbis erősen kétséges – a munkaerő-piacon ugyanis azt látjuk, hogy valóban vannak olyan hiányszakmák, amelyeket szakvégzettséggel könnyebb lehetne betölteni. Azonban az is biztos, hogy a megfelelő színvonalú oktatásban részesült fiatalok számára ma vonzóbb a külföldi elhelyezkedés lehetősége magasabb bérekért, vagyis ez nem igazán jó érv mindaddig, amíg nem éri meg jobban idehaza maradni...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.