TÉNYTÁR BLOG
Szerző: Ténytár
2016.10.25.
Globális jelenség, hogy a nagyvárosokban egyre drágább a lakhatás. Ennek oka, hogy zajlik egy urbanizációs robbanás, amelynek hatására 2050-re a világ lakosságának várhatóan már kétharmada a városokban fog élni. Csakhogy az építőipar egyre kevésbé tudja tartani a lépést a városok népességnövekedésével. A lakhatási gondok egyre inkább hatással vannak a világ gazdasági növekedésére is.
Magyarországon leginkább a fővárosban érezhető ez a jelenség, ahol albérletet szinte már lehetetlen havi 100 ezer forint alatt találni. Ráadásul csak az elmúlt két évben több mint 50 százalékkal emelkedtek a lakásárak Budapesten (az országos átlag 28 százalék).
Vajon lesz-e a kormányzatnak stratégiája a probléma kezelésére? A Fidesz-KDNP egyelőre nem avatkozott be az ingatlanpiaci folyamatokba, egyetlen jelentős lépése a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK) bevezetése volt. Ebből a programból azonban pont azok a szerényebb keresetű társadalmi rétegek szorultak ki, akik a leginkább lakhatási gondokkal küzdenek. A megoldás talán egy szociális bérlakásrendszer lehetne: ilyen rendszer működik például Bécsben, amely jó példa lehet akár a magyar helyzet orvoslásához is...
ITT OLVASHATÓ
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.