2016. szeptember 19., hétfő

A HÁLA GYÓGYÍTÓ HATÁSA

LELKIZÓNA BLOG
Szerző: M. Révész Zsuzsa
2016.09.18.


A pozitív érzések átélése felszabadító. Ha a testünk képes feszültségek nélkül a nyugalom állapotában időzni, a regenerációs folyamatok automatikusan beindulnak. De hogyan is érhető el a nyugalom? Rohanunk, sokszor űzöttek, frusztráltak vagyunk, nem ritkán dühösek, csalódottak, szomorúak. Addig, amíg ezekkel a kellemetlen érzésekkel vagyunk tele, elképzelhetetlennek tűnik, hogy másképp is lehetne lenni. Hiába mondja ilyenkor valaki, hogy "lazíts", talán még dühösebbé válunk, hiszen, hogyan is érnénk rá tengernyi tennivalónk közepette olyan értelmetlen, haszontalan időfecsérlésre, mint a lazítás?!



Ha máskor nem is, este lefekvés előtt érdemes pár percet szánnunk arra, hogy még elalvás előtt, tudatos állapotban megteremtsük és átéljük az elengedettség állapotát. Sokféle lazító, testi nyugalmat előidézni képes gyakorlat létezik (ITT és ITT olvasható), de talán a legegyszerűbb, ha nyugodtan ülve vagy fekve olyan szemmel tekintünk végig a napunkon, hogy mi mindenért lehetünk hálásak. Egy-két dolog biztosan eszünkbe jut. Valószínű, hogy az ellenkezője is betolakszik majd a gondolatainkba (miért lehetek dühös vagy csalódott), de ilyenkor ne erre figyeljünk. Egy nagy levegővétellel "fújjuk ki" a zavaró érzést és próbáljuk szelíden visszaterelni magunkat a hála érzete felé. Ha találunk egyetlen dolgot is, amiért hálásak lehetünk, engedjük meg magunknak, hogy mélyen, egész testünkben átéljük ezt az érzést.

Aki érzett már hálát, tudja, hogy miről beszélek. Hálásnak lenni jó, megnyugtató, biztonságot adó, ugyanakkor van benne egy csipetnyi  lelkesedés és optimizmus is. Felébreszti a hitet, hogy a világ jó, s benne mi magunk is fontosak, értékesek lehetünk. Oldja a magányérzést, összeköt másokkal, segít kilépni önközpontú gondolataink ördögi köréből.

Azt talán kevesebben tudják, hogy idegrendszerünkben a hála érzése olyan folyamatokat indít meg, amelyek csökkentik a káros stresszhatást és ezáltal a gyógyulás, regenerálódás irányába hatnak...

ITT OLVASHATÓ

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.