Szerző: Taureg
2016.01.29.

Nem közvetett információim vannak Róla, hanem nagyon is közvetlenek. Mitöbb: személyesek. És nemcsak nekem, hanem sokszázaknak. És nem fűtött termekből, hanem a Kossuth tér kövéről, esőből, fagyból. Olyan helyzetekből, melyeket csak nagyon kevesen mertek bevállalni. Ha úgy tetszik: bemutatom forradalmár szemmel az igazi Bokrost, mert a Terror Törvénye ellen összehívott tüntetés ereje után nyilvánvaló: megindul majd ellene a karaktergyilok, és nemcsak a Fideszsajtóból. Sokakat már az meglepett, hogy épp Bokros hív össze egy tüntetést. Mi, akik 9 hónapon át tüntettünk folyamatosan a Parlament előtt az Orbán Rezsim ellen, azonban cseppet sem lepődtünk meg. A helyzet ugyanis az, hogy a közismert és elismert, nagyformátumú ellenzékiek közül a Lajos az egyetlen, aki szinte hazajárt a Kossuthra. Hívtunk mi mindenkit, csakhát nem újdonság: a pártérdek többnyire győzedelmeskedett a közérdek fölött. Akik viszont elfogadták a meghívásunkat, azokat a szívünkbe zártuk. Volt nálunk Karácsony Gergely, Demszky, Mécs Imre, Gőgös Zoltán, Falus Ferenc, Szöllősiné, Magyar György. És a legtöbbször Bokros...
...Mindannyiunkat megnyert egy pillanat alatt. Akik állandó rendőri zaklatás, folyamatos beépülési kísérletek közben tüntetnek a Kossuthon, azoknak kifejlődik a hatodik érzéke az emberi hamisságra. De a tisztaságra is. És Bokros totál tiszta volt. Az is maradt. Hívtuk jópárszor, mindig jött is, remek beszédeket mondott, támogattuk persze minden eszközünkkel a főpolgármesteri kampányában is, egyszerűen mindannyiunk barátjává vált. Úgyhogy most, mikor Ő szólította meg a demokratákat, hogy ideje a Kossuthra menni Orbán ellen, a Fasiszta Diktatúra ellen, eleve párszáz terepharcosra bizton számíthatott. De elmondom a legszokatlanabb történetet. Sokan emlékeznek rá: Kossuth téri állandó sátras tüntetésünk annyira kivágta a Fideszben a biztosítékot, hogy bejelentették: célzottan szűkíteni fogják a gyülekezési törvényt, hogy eltakarítsanak minket. Mi erre reakcióként január 10-re - 2015 - tüntetést hívtunk össze, a nyilvánosságban, és más módokon is jeleztük: számítunk a demokraták szolidaritására, ugyanis alapjog eltiprása készül. No, ki tetszenek találni, ki volt az EGYETLEN, aki a Nagyemberek közül kijött? Igen. Bokros. És nem beszélni jött ki, csak elvegyült a tömegben. Mert fontosnak tartotta az Ügyet. Fontosabbnak saját személyénél. Hát EZ Bokros.
És ezért Lajos.
ITT OLVASHATÓ
Bokros: Orbánnál nagyobb diktátorok sem tudják lekapcsoltatni az internetet
VálaszTörlésBokros Lajos: „a kormány gombának tekint minket: sötétben tart és sz.rral etet”
VálaszTörlés
VálaszTörlésBokros Lajos: 15 pont hamisság, 15 pont valóság
Bokros Lajos
VálaszTörlésBokros Lajos (1954) közgazdász, a Közép-Európai Egyetem (Budapest) és a Babes-Bolyai Tudományegyetem (Kolozsvár) tanára, ez utóbbi díszdoktora, a Szabadság és Reform Intézet Alapítvány kuratóriumának elnöke.
A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen szerzett diplomát 1978-ban, majd egy éves panamai ösztöndíjas tanulmányút befejeztével 1980-ban nyerte el a doktori címet Magyarországon.
1980-ban a Pénzügyminisztérium Pénzügykutatási Intézetében kezdett dolgozni. 1986-tól az Intézet felszámolásáig az Állampénzügyi Osztályt vezette.
1987-től a Magyar Nemzeti Bankban dolgozott, először a Közgazdasági Főosztály helyettes vezetőjeként, majd a Tőkepiaci Főosztály ügyvezető igazgatójaként.
1990-ben az újjáalakult Budapesti Értéktőzsde első elnöke lett. 1990 és 1991 között tagja volt az Állami Vagyonügynökség igazgató tanácsának. 1991-től 1995-ig a Budapest Bank elnök-vezérigazgatójaként dolgozott.
1995-96-ban Magyarország pénzügyminisztere volt, a hazai gazdasági és pénzügyi stabilizáció irányítója.
1996 és 2004 között a Világbank igazgatójaként az európai és közép-ázsiai régióban a piacgazdasági átmenet reformjain munkálkodott a térség több mint 20 országában, valamint Kínában, Vietnamban és Algériában.
2002-ben fél évig államtitkárként tevékenykedett a horvát kormányban. 2004 és 2006 között a szerb jegybank elnökének tanácsadója volt. 2004-től a Közép-Európai Egyetem tanára, 2008-ig az egyetem gazdasági igazgatója volt. 2005-2009 között az Eötvös Loránd Tudományegyetem Gazdasági Tanácsának elnöki tisztségét is betöltötte.
2009-ben a Magyar Demokrata Fórum listavezetőjeként mandátumot nyert az Európai Parlamentben. 2009-től tagja az Európai Konzervatívok és Reformerek parlamenti frakciójának. A 2010-es magyarországi választásokon a párt miniszterelnök-jelöltje volt.